FC ELSEREMO Brumov - FC MSA Dolní Benešov 2:0 (1:0)

Branky: 35´ Daniel Kořenek, 90´ Michal Doležal
Sestava: Urbánek - Martinka, Dekleva, Kolář, Juřica - Naňák Patrik, Strnad, Horáček, Naňák Pavel - Kořenek, Bartozel O.
Diváci: 145

Po třech nevydařených kolech (Havířov, Krnov, Slavičín) jsme doma nastoupili k důležitému zápasu s Dolním Benešovem, který byl v tabulce o bod pod námi. Hrálo se o hodně, protože se k nám dotahuje spodní část tabulky a nás by výhra vyhoupla na 6. místo v tabulce!

Vstup v chladném a větrném počasí jsme měli lepší než hosté, ale k zakončení se dostal až Pavel Naňák v 18. minutě, kdy mu poslal nadýchaný centr Juřica. Ve 23. minutě se dostali k zakončení i hosté, kdy z otočky za vápnem vystřelil hostující Juchelka, ale jeho střelu Urbánek chytil. O pár minut později se uvolnil po přímém kopu opět nebezpečný Juchelka a hlavou mířil těsně vedle. Ve 30. minutě zahrál chytře Kolář standartní situaci a poslal míč na zadní tyč, k překonání hostujícího golmana chyběly centimetry. Poté, jak už bývá v našem útoku zvykem, nahrávač Bartozel O. posunul míč na Kořenka, který z hranice vápna propálil vše, co mu stálo v cestě, 1:0. Kořenek se trefil po 9. v sezoně a je nejlepším střelcem divize. Pět minut před koncem prvního poločasu zakombinovali pěkně hosté, na konci této kombinace se předvedl Urbánek, kdy vytěsnil střelu nad. První poločas skončil 1:0 a my jsme byli lepším týmem, ale hosté svou výškou hrozili ze standartních situací a rohů.

Druhý poločas pro nás nezačal vůbec dobře, protože hned v 52. minutě musel ze hřiště zraněný Strnad, kterého nahradil Chovanec. Trenér Mičega musel udělat nucené první změny v sestavě a místo Strnada se postavil do záložní řady Kolář a Juřica se posunul na stopera. V 68. minutě Bartozel O. unikl po křídle, poslal míč napříč vápnem, ale bohužel ve skluzu Chovanec jen těsně minul. Zanedlouho na to se předvedl chladnokrevný Kořenek, který z 35 metrů chtěl překvapit golmana a i diváky na tribuně, ale jeho lob skončil jen těsně vedle pravé tyče. Za tuto akci si vysloužil potlesk na tribuně. V 76. minutě se nejprve hostující hráči nezachovali fair play, kdy dostal náš obránce Martinka křeče a svíjel se na trávníku, místo toho, aby přerušili hru, pokračovali dále v útoku a dostali se do obrovské šance, kterou zázračně vytáhl Urbánek na rohový kop. Klíčový a rozhodující moment v zápase. Po této akci vystřídal Martinku náš dorostenec Vítek Jiří (15 let). V posledních minutách zápasu se zranil další náš hráč a to Dekleva, kterého nahradil na poslední minuty Doležal. V 90. minutě měli poslední šanci hosté z Dolního Benešova, kdy střela křížem vápna minula naši branku jen o fous a na tribuně to jenom zahučelo. Rozhodčí nastavil 3. minuty. V nastaveném čase se prosadil poprvé v divizi Doležal, kdy mu Bartozel O. připravil šanci a pro již jmenovaného to byla snadná záležitost, 2:0.

Dan Horáček hodnotil zápas: "Tak konečně jsme se sešli, dá se říct, v plné sestavě, což se potvrdilo i na hřišti. Myslím si že jsme začali dobře a měli jsme hru pod kontrolou, soupeř hrozil jen z brejků. Hodně nám pomohl Danův gól, po kterém jsme se uklidnili. Druhý poločas jsme hráli defenzivně a hodně se nakopávalo. Naštěstí jsme to zvládli po dlouhé době vzadu s nulou a na konci jsme přidali pojistku."
Jak se ti Dane hrálo s Martinem Kolářem na záloze? "S Martinem se mi hrálo dobře, protože dokázal podržet balon a uklidnit hru, což jsme potřebovali ke konci. On je hodně univerzální, takže může zaskočit kde je potřeba. Ale doufám, že se Laďa do příštího týdne uzdraví, přece jen toho více oběhá a ubrání :-)"

Porážka v derby ve Slavičíně

DIVIZE – E TVD Slavičín – FC Brumov 3:0 (1:0) Branky: 32´ Mezírka z PK., 64´ Juřica, 81´ Žůrek …

Spravedlivá dělba bodů se Vsetínem

Přidáno 09.09.2019

DIVIZE – E FC Brumov – FC Vsetín 0:0 Sestava: Vaculík – Kubiš (74´ Bůbela), Kolouch, Mokrička,…