David Šenkeřík se těší na první mistrovské utkání v dresu Brumova

22.07.2020

\Rozhovor\ - Před startem nového ročníku divize jsme vyzpovídali naši novou mladou tvář Davču Šenkeříka. Vrací se domů a je plný elánu. Těší se na první mistrovské utkání a chválí taťku za jeho podporu v podobě fanouška na každém jeho utkání. Davidovi přejeme mnoho úspěchů v našem dresu a děkujeme za obsáhlý rozhovor.

 


1. Davide, pojď se představit našim fanouškům.

Jmenuji se David Šenkeřík, je mi 19 let, pocházím z Bylnice. Mám tři sourozence, staršího bratra a dvě starší sestry. Základní školu jsem absolvoval v Brumově-Bylnice. Navštěvuji Střední odbornou školu ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Fotbal jsem začal hrát v pěti letech právě zde v Brumově.

2. Jak vedla tvoje cesta zpět do Brumova?

V tomto roce dokončuji studium 4. ročníku střední školy, a proto jsem se rozhodoval, co dál. Samozřejmě, že rozhodnutí nebylo jenom díky končícímu studiu, ale i vzhledem k mé situaci ve Slovácku. V poslední době už to ve Slovácku nebylo takové jako dřív. Fotbal je můj jediný velký koníček, zakládám si na tom, aby mě to hlavně bavilo. A to nadšení v poslední době už takové nebylo. Bylo více možností, kam odejít a pokračovat ve fotbale, ale samozřejmě jsem rád dal přednost Brumovu, kde jsem s fotbalem začínal.

3. Vrátil ses do známého prostředí, jaké byly tvé první pocity?

Musím přiznat, že počáteční nervozita spjatá s návratem tam byla, co se týče týmu, tak i trenéra. Většinu kluků tady znám už dlouho, takže zapadnout a zvyknout si nebylo složité, překvapivě spíše příjemné. Chci podotknout, že pár věcí se tady změnilo od té doby, co jsem odešel, ale spousta věcí zůstala stejná, takže zvyknout si na staré známé prostředí nebyl problém.

4. Ty jsi působil ve dvou ligových mládežnických klubech (Zlín, Slovácko), kde se ti líbilo více?

Ve Zlíně jsem strávil necelé dva roky nastřídavý start. Působení zde bylo velmi dobré, jak díky přístupu trenéra, tak i spoluhráčů. Následně jsem dostal nabídku ze Slovácka, kde jsem první tři roky hrál na střídavý start, poté následovalo půlroční hostování. V roce 2016 jsem se stal hráčem Slovácka. Ve Slovácku jsem strávil více času než ve Zlíně, takže porovnání není jednoduché.

5. Kde podle tebe lépe pracují s mládeží?

Z vlastní zkušenosti přístupu trenérů ve Slovácku a možností klubu v mládežnických kategoriích si troufám tvrdit, že Slovácko je v tomto ohledu, co se týče přístupu k mládeži, za mě kvalitnější.

6. S jakým očekáváním jdeš do Brumova?

Jsem si vědom, že současná situace Brumova není úplně nejjednodušší, ale to není důvod k tomu, abych se sem nevrátil. Rozhodnutí vrátit se ovlivnil i fakt, že zde byla možnost posunu z dorosteneckého na mužský fotbal. Budeme se snažit samozřejmě dostat náš klub na ty nejvyšší příčky v následující sezóně.

7. Jak se ti líbí rekonstrukce našeho fotbalového areálu?

Samozřejmě jsem příjemně překvapen, že vedení dělá maximum pro hráče i pro personál, jak už rekonstrukci hřiště, tak kabin a jeho okolí. Těším se na podzimní část až budeme moct vyběhnout na nový krásný trávník.

8.  Jaké je tvoje oblíbené místo na hřišti?

Od malička jsem hrával jako útočník, ale díky průchodu mládežnickými kluby Zlín a Slovácko jsem měl možnost hrávat na více postech. Momentálně se nejlépe cítím na pozici krajního obránce, defenzivního záložníka a křídelního útočníka.

9.  Jaký máš názor na Covid-19 a jak tebe ovlivnila nucená fotbalová přestávka?

Pro každého z nás to nebyla příjemná situace. Každý se musel určitým způsobem připravovat sám, nějaké to běhání, posilování, práce s míčem v domácím prostředí. Jednoduché to nebylo, ale samozřejmě jsem nechtěl úplně vypustit trénování.

10. Klub dostal v divizi druhou šanci, jak se to v kabině projevilo?

Všichni v kabině jsme za to rádi. Díky tomu, že to tak může být, uděláme všechno proto, abychom v divizi uhráli co nejlepší výsledky a udržet se co nejvýše v tabulce. Abychom nemuseli zase čelit nepříjemné situaci jaká tady už jednou byla.

11. Ještě jsi neodehrál za Brumov žádné mistrovské utkání a už tě povede druhý trenér, jak jsi vnímal danou situaci ty?

Určitě se těším na první utkání v dresu Brumova. Změna trenéra to asi nijak nezmění. Samozřejmě snaha na trénincích je teď větší, abych si mohl vybudovat stabilní místo v týmu.

12. Tvůj otec je na každém tvém fotbalovém vystoupení, vnímáš to jako velkou podporu nebo ti to svazuje nohy a bývají doma pozápasové výměny názorů (smích)?

Taťku beru samozřejmě jako podporu. Od malička jezdí na každý zápas, pokud to jde. Moc si toho vážím, takže se mu to snažím vracet dobrý výkonem a někdy i tím gólem. Jsem moc hrdý, že mám takového otce.

13. Jaké jsou tvé fotbalové cíle?

Do mých nejbližších cílů patří samozřejmě získání stabilní pozice v A-týmu. Mám samozřejmě i vyšší cíle, ale co bude dál ukáže čas, dovolí zdraví a předvedené výkony.

14. Máš nějaký oblíbený klub, trenéra a proč?

Oblíbeným klubem je od malička anglický Arsenal. Jelikož Arsenal sleduji už od malička - oblíbeným trenérem je jeho bývalý trenér Arsen Wenger. Samozřejmě je tu více kvalitních trenérů, které uznávám.

 
 
 


Za FC Brumov Lukáš Juřica


Přečteno: 1067x | Komentářů: 0


zpět na výpisVložit komentář

Výpis komentářů

Žádné příspěvky

Další utkání A mužstva

31 Leden | Neděle 14:00
FC Brumov
FC Brumov
vs
TJ Spartak Kvašov
TJ Spartak Kvašov

Předchozí utkání A mužstva

FC Brumov
FC Brumov
FC Vsetín
FC Vsetín

Rezervace umělé trávy

Novinky Všechny novinky

PF 2021

Přidáno 20.12.2020

Zimní přípravné utkání A-týmu

Přidáno 20.12.2020

Zimní přípravné utkání A-týmu x Den Datum …

Vánoční dárky od FAČR pro ročník 2013

Přidáno 03.12.2020

Po delší pauze se opět hlásíme a rovnou se vám pochlubíme předčasnými vánočními dárky od FAČR pro ročník 2013, které…

Tabulka

#KlubZVRPSkóreB
1.FC TVD Slavičín970222:821
2.Tatran Všechovice1070319:1821
3.SK Hranice961227:919
4.TJ Skaštice1061322:1619
5.1.FC Viktorie Přerov1060426:2218
6.FK Kozlovice1052319:1517
7.Slovan Bzenec951315:1816
8.FC Vsetín1034312:1013
9.FC Strání1041512:1213
10.FK ŠŠumperk931518:1710
11.TJ Valašské Meziříčí1023515:199
12.1.HFK Olomouc1030716:249
13.FK Nové Sady1022613:208
14.FC Brumov101099:373