FC ELSEREMO „B“ – SK Vlachovice 0:0 (0:0) np 4:5

06.10.2014

Sestava domácích: Urbánek, Fojtík, Janáč, Polách, Macháč (67´Kříž), Doležal, Zvoníček, Gago, Vaněk (46´Vaněk), Kiačik, Krahula.

ŽK – hosté: Kolouch

Od úvodních minut bylo zřejmé, že to na těžkém terénu bude spíše urputný boj než fotbalová podívaná. Obě mužstva se v prvním poločase zaměřila spíše na defenzívu, než na útočné aktivity. Proto také první střelecký pokus ze strany domácích byl zaznamenán a v 8´minutě z kopačky Machače, ale mezi tyče se nevešel. O minutu později zase z individuálního průniku zahrozili Hovězákem hosté, který však své sólo nezakončil ani střelou. V prvním poločase stojí za zmínku broumovský trestný kop, jehož exekutorem byl ve 24´Gago. Ve 24´se ke střele dostal opět Gago, jeho střelu však obránce hostů zblokoval. Ke konci první půle se dostal ke střele Plšek, ale Urbánek s ní neměl příliš starostí. Ve druhém poločase jako by si mužstva rozdělila aktivitu na jednotlivé etapy. První patníctiminutovka patřila hostům, a tak si již v 48´vytvořili tutovku, kterou jim nabídl gólman Elserema, naštěstí se střela nevešla mezi tyče. Druhá čtvrthodina patřila domácím, avšak ani trestný kop Gaga, ani průnik Macháče se mezi tyče nevešel. Poslední patnáctiminutovka byla v režii hostů, ale žádnou ze slibných akcí nedokázali vlachovičtí přetavit v gól, proto se po 90´za stavu 0:0 šlo na penalty. V nich již v druhé sérii zaváhal domácí Kiačik a protože se ostatní exekutoři nemýlili, odv ezli si hosté domů zaslouženě druhý bod.