FC TVD Slavičín - FC ELSEREMO Brumov 2:1 (2:1)

13.05.2015

ŽK: 20. J. Lukaštík , 66. T. Švach , 72. O. Školník - 11. L. Strnad , 62. D. Horáček , 72. M. Kolář .

Napínavé derby začalo pěkně zostra. Už první minuty naznačily, že v tomto zápase jde opravdu o hodně. Do vedení se dostali domácí již v 10. minutě. Po standardní situaci se k hlavičce propracoval Šimon Chwaszcz a poprvé rozvlnil síť – 1:0. Jenomže hosté nesložili zbraně. Už za dalších 7 minut dokázali vyrovnat, a to takřka z totožné situace, ze které sami inkasovali. Také těžili ze standardní situace. Na zadní tyči se hlavou prosadil Marek Novák – 1:1. V 34. minutě však vrátil vedení slavičínským Pavel Elšík. Tomu se ze šestnáctky podařilo přelobovat vyběhnuvšího gólmana Urbánka – 2:1. Do konce poločasu už se žádná větší šance neurodila.

Ve druhé půli se hosté snažili alespoň vyrovnat. Jenomže domácí je do vážnějších příležitostí nepouštěli. Dobře bránili a lépe kombinovali. Hostující stoper Kolář, jenž má ligové zkušenosti, dirigoval obranu a také Brumov precizně bránil. Slavičín spoléhal na brejky. Domácí Pavel Elšík si často hleděl svého bývalého parťáka Polácha, se kterým si ve Zlíně zahrál první ligu. Brumované se snažili hrát nakopávané míče na své vysoké ofenzívní hráče – Juřicu s Bartozelem. Ovšem Slavičín byl na tuto hru připraven. V posledních minutách také znemožnil hostům tlak v podobě taktického rozkouskování hry díky střídáním. Svou cennou výhru 2:1 ve velkém derby udržel až do konce. V tabulce se posunul na třetí místo a na vedoucí Vítkovice ztrácí už jen 4 body.

Miroslav Vaněk (asistent trenéra ELSEREMO Brumov): „Do Slavičína jsme si přijeli alespoň pro bod. Brzký inkasovaný gól nás trochu zaskočil. Ale podařilo se nám vcelku rychle vyrovnat. Poté jsme dostali rozhodující branku po chybě gólmana. Bylo to bojovné utkání, nebylo příliš bohaté na šance. Domácí hráli jednoduše. S tím, že jsme nebodovali, samozřejmě nemůžeme být spokojeni.“

Porážka v derby ve Slavičíně

DIVIZE – E TVD Slavičín – FC Brumov 3:0 (1:0) Branky: 32´ Mezírka z PK., 64´ Juřica, 81´ Žůrek …

Spravedlivá dělba bodů se Vsetínem

Přidáno 09.09.2019

DIVIZE – E FC Brumov – FC Vsetín 0:0 Sestava: Vaculík – Kubiš (74´ Bůbela), Kolouch, Mokrička,…