Informace o zimní přípravě a dění v klubu

17.01.2017

Přinášíme Vám rozhovor s trenérem Ivanem Pechou, který se vyjadřuje k zimní přípravě a k dění kolem klubu.


1. Kdy začala příprava, jak probíhá a co si od ní slibujete?

Zimní přípravu jsme začali hned 2.1.2017. Tato probíhá v domácích podmínkách. V pondělí je trénink na UT, kdy tento trénink je zaměřen na rozvoj fyzické kondice, ale vše s míčem na noze formou různých herních cvičení. V úterý chodíme do malé tělocvičny, která patří hokejovému klubu a zde mají hráči speciální posilování + kompenzační a stabilizační cvičení. Poté jdou ven do terénu běhat. Středa volno a čtvrtek stejný trénink jako v pondělí a v pátek jako v úterý. Týdenní cyklus pak končíme v sobotu dopoledne, kdy jsme hodinu v posilovně a půl hodiny venku na UT. Celkem tedy trénují kluci pětkrát týdně. Od zimní přípravy si samozřejmě slibujeme zvýšení fyzické kondice hráčů a jejich celkový tělesný, ale i herní rozvoj hráče. Víme, že nás nečeká nic jednoduchého a na jaře bude každý zápas boj o divizní příslušnost. Proto potřebujeme být fyzicky kvalitně připraveni. Nejsme tým „hvězd“ a moc zkušených a divizních, či z vyšších soutěží otřepaných hráčů nemáme. Proto chceme sázet na bojovný a kolektivní výkon všech hráčů, tak jak jsme předvedli třeba v posledním domácím zápase proti Pelhřimovu.


2. Kolik hráčů nastoupilo do přípravy + jejich jména?

Do přípravy jsme zapojili v podstatě všechny kluky, jako v přípravě letní. Tedy včetně vybraných hráčů dorostu a těch, kteří toho více odehráli za béčko, než za áčko. Je na každém z nich, jak se k tomu postaví a budou makat. Téměř všichni kluci, kteří dostali šanci se prát o místo v divizi, si toho váží a podle toho taky k tomu tak přistupují. Bohužel některé hráče limituje v účasti na zimní přípravě zaměstnání, nebo vysoká škola, takže nemají odtrénovány všechny naplánované tréninkové jednotky. To ale k amatérskému fotbalu prostě patří. Přesto ale na tréninky chodí v průměru 17 hráčů. Hráči v přípravě - brankáři: Radek Smolík, Tomáš Pjajko, hráči: Martin Kolář, David Ritter, Ondra Janáč, Jakub Fojtík, Michal Doležal, David Juřica, Patrik Naňák, Marek Novák, Jakub Habanec, Pavel Naňák, Dušan Polách, David Řehák, Jirka Vítek, Adam Pecha, Matěj Kubiš, Petr Vlček, Marek Chovanec, Ondra Novák, Jarda Bůbela, Lojza Fojtík, Marek Filák, Přemysl Vaculín, Honza Škrabola


3. Příchody - odchody?

V zimě nás opustil Ondra Sucháček, který má výbornou pracovní nabídku z Německa, která se neodmítá. Ondra svým přístupem a chováním odvedl na podzim velké penzum práce, hlavně v kabině, ale samozřejmě i na hřišti a bude nám chybět. Náš nejlepší střelec podzimu Marián Kovář se vrací zpět do Slovácka po skončení půlročního hostování, a kde bude pokračovat, to v tuto chvíli nevíme. Do Val. Meziříčí pak přestoupil Olin Bartozel, který dostal nabídku z ambiciózního klubu a chtěl jít zkusit hledat štěstí tam. U Lukáše Martinky přetrvává stále zranění, kdy navíc Lukáš projevil zájem jít pracovat k armádě, takže jeho další fotbalové působení je i tímto ohroženo.

Co se týká příchodů, tak byli opětovně osloveni hráči, o které jsme se zajímali již v létě + někteří noví, ale ani nyní tito kluci i přes prvotní příslib nakonec do Brumova jít nechtějí. Bohužel jenom hrát dneska divizi již není pro hráče lákadlem a je plno ambicióznějších klubů hrajících nižší soutěže, které jsou schopny udržet hráče v těchto třídách za pomocí finanční motivace. Navíc tam nemusí hráči tolik makat a cestovat, jako je tomu třeba právě v divizi. V tuto chvíli stále ještě jednáme s jedním stoperem, kterého bychom chtěli přivézt do týmu jako náhradu za Ondru Sucháčka a samozřejmě budeme oslovovat i další případné posily. Ovšem vše je otázka chtění samotného hráče a finančních možností klubu. S týmem pak opětovně začal trénovat Lojza Fojtík, který je stále naším hráčem a již má nějaké starty v divizi za Slavičín a v KP pak za Vsetín a Vizovice.


4. Na jakých postech potřebujeme posílit?

Když odpovím s nadsázkou, tak na všech. Všichni kdo fandí brumovskému fotbalu a viděli naše zápasy, tak ví, kde nás tlačí bota. Jenže sehnat kvalitního koncového útočníka je problém i v první lize, natož tak v amatérské divizi. Potřebujeme hráče, který bude pravidelně dávat branky a proměňovat vytvořené šance, kterých jsme si za celý podzim vytvořili spoustu. Dále bychom potřebovali zkušeného středního záložníka, který dokáže podržet míč pod tlakem a zrychlit hru směrem dopředu. Co se obrany týká, tak tam musí zapracovat celý tým. To není otázka jednotlivců, ale hlavně celého týmového výkonu jak směrem dopředu, tak hlavně směrem dozadu. Samozřejmě, že bychom uvítali vysokého kvalitního obránce typu Tomáše Deklevy, ale jak už bylo napsáno, vše je otázkou nabídky trhu a hlavně finančních možností klubu.


5. Co soustředění?

Soustředění v tuto chvíli žádné naplánované není a pravděpodobně asi ani nebude. V Brumově máme vynikající podmínky a vše co k trénování a rozvíjení se potřebujeme. Umělá tráva, cyklostezky na běhání, posilovna a malá tělocvična, kterou využíváme recipročně za letní půjčování UT od hokejového klubu, která je výborně vybavená. Dále pak v případě potřeby sportovní halu a bazén se saunou. To vše v okruhu 300 metrů od stadionu. Projel jsem hodně měst a byl na dosti stadiónech, ale tohle nikde nemají. A co vím, tak Brumovu tyto podmínky „závidí“ hodně týmů, a i proto sem jezdí spoustu klubů na soustředění. Navíc i soustředění je opět o finančních možnostech klubu.


6. Martin Kolář bude hrát i na jaře?

Jednoduchá odpověď. Ano, Martin i nadále bude hráč i trenér v jedné osobě. Kompetence jsou stále stejné a o tréninkový proces se staráme oba spolu s Martinem. Ten pak ještě k tomu plní i roli hráče a kapitána. I když poslední dobou v kabině se jej o pásku snaží připravit Patrik Naňák :-)


7. Jdeme do zimní přípravy, že se chceme zachránit v divizi, nebo tomu necháte volný průběh?

Byl bych špatný trenér já i Martin, kdybychom to vzdali po půlce soutěže! Ani kluci takhle určitě nepřemýšlí a rozhodně nejsou k tomu vedeni. O divizi se budeme rvát do posledního kola, nebo do doby, než prostě budeme zachránění. Ovšem je třeba si říct i další věci. Čeká nás těžký los, kdy ambiciózní a silné mužstva z vrchu tabulky máme doma (Hodonín, Rosice, Uherský Brod, Břeclav) a naopak jedeme pětkrát na Vysočinu k týmům, z nichž s některými se budeme rvát o divizní příslušnost. No a nebuďme naivní, když všichni víme, jak se to občas ve fotbale dokáže zařídit, aby body uhráli potřební. Více to ale rozvádět nechci. Prostě buď si to uhrajeme sami na hřišti, nebo spadneme a budeme hrát KP. To ale není tragédie, tragédie je kupříkladu smrt či vážná nemoc někoho blízkého, ale tohle je prostě sportovní život a někdo holt spadnout musí. Navíc vzhledem k postavení moravských týmů ve II. lize může z obou divizí padat po třech týmech a tahle varianta je velice pravděpodobná. Přesto ale opakuji. O divizní příslušnost se budeme rvát od úvodního jarního zápasu!!!


8. Na pozici brankáře budeme hledat jedničku nebo Radek Smolík je jedničkou?

V tuto chvíli je Radek jedničkou i z toho důvodu, že druhý brankář je prozatím 17-ti letý Tomáš Pjajko. I Radek je na začátku své fotbalové kariéry, kdy teprve před dvěma měsíci oslavil 20 narozeniny. Radek má veliký talent a potenciál, jež musí chtít především on sám rozvíjet a doposud tak i činní. V divizi už má i přes svůj mladý věk několik zápasů odchytaných a na podzim byl u dvou našich výher ze tří a u osmi získaných bodů z celkových třinácti. Potřebuje získat větší sebevědomí a to zase nabere pravidelným chytáním. Na tréninku je ale občas neprůstřelný a my trenéři víme, že je to kvalitní brankář, který v Brumově klidně může chytat 15 let. Problém je spíše ten, že pokud se Radek (nedejbože) zraní, tak nemáme pro divizi plnohodnotnou náhradu. Takže i z tohoto důvodu se budeme snažit dalšího brankáře přivést. Nebude to ale tak, že případně přijde nový brankář a bude automaticky jednička. O tom by rozhodla lepší sportovní forma.


9. V prosinci a lednu se hledali trenéři pro mládež, našel se někdo?

Pokud mám v tuto chvíli informace, tak se nikoho sehnat nepodařilo. Ono trénovat mládež a to v jakémkoliv sportu je neskutečná řehole a náročná práce, která je bohužel v ČR značně nedoceněná. Mudrlantů a lidí co „rozumí fotbalu“ je spousta, ale když je potom oslovíte, tak najednou nemají čas, chuť, trpělivost a ani odbornost. Trávit čas s dětmi, zodpovídat za ně, rozvíjet jejich sportovní, ale i lidské vlastnosti, cestovat s nimi po zápasech a turnajích, je opravdu náročná činnost, do které se v dnešní době nikomu moc nechce. Takže v tuto chvíli se nám nepodařilo doplnit a rozšířit trenérský potenciál u mládeže. Přesto pořád platí, že každý takový, kdo by měl zájem o tuto činnost, bude milerád v Brumově uvítán.


Za FC ELSEREMO Brumov Lukáš Juřica


Přečteno: 2181x | Komentářů: 2


zpět na výpisVložit komentář

Výpis komentářů

petr - Přidáno 23.01.2017 09:56

Konečně rozumné slovo ! Proč tak citlivě ???

David - Přidáno 23.01.2017 08:18

Nevím , možná je na místě si taky položit otázku a samozřejmě i odpovědět proč je tomu tak ? Proč do Brumova někteří hráči nechtějí ? Jak dál řešit fin . stránku klubu ? Nejde podstatné věci vypustit a nechat plynout a čekat že se to nějak vyřeší !

Předchozí utkání A mužstva

FC Brumov
FC Brumov
FS Napajedla
FS Napajedla

Rezervace umělé trávy

Novinky Všechny novinky

Z Morkovic jsme přivezli bod

Přidáno 11.10.2021

Z Morkovic jsme přivezli bod 10. kolo KP FC Morkovice - FC Brumov 1:1 (1:1) Branka: David…

Nepovedené domácí utkání proti Nevšové

Přidáno 06.10.2021

Nepovedené domácí utkání proti Nevšové 9. kolo KP FC Brumov - TJ Nevšová 0:1 (0:1) Sestava: Důbrava…

Brumovský fotbal opustila velká LEGENDA

Přidáno 06.10.2021

Smutná zpráva zasáhla nejen všechny fanoušky brumovského fotbalu, ale i širokou veřejnost. V neděli 3.10.2021 nás…

Tabulka

#KlubZVRPSkóreB
1.SK Baťov 19301182138:1126
2.FK Luhačovice1172223:1123
3.FS Napajedla1171330:1622
4.FC Slušovice1162321:1720
5.FC Kvasice1161426:1519
6.SK Boršice1161422:1519
7.FC Morkovice1144317:1716
8.FC Brumov1143422:2015
9.FK Bystřice p.Hostýnem1142521:2614
10.TJ Sokol Nevšová1133520:2212
11.TJ Nedašov1133514:2212
12.TJ Sokol Valašská Polanka113178:3310
13.TJ Štítná nad Vláří1121816:287
14.FC V. Karlovice+Karolinka110298:332