16.05.2016

Benfika - TJ Kelč 1:2 p. (0:1)

Branky: 68´ Naňák Patrik - 7´ Minář Petr

Sestava: Smolík - Polách, Janáč, Ritter, Vaněk - Bartozel J., Macháč, Zvoníček M., Novák 58´ Chovanec) - Naňák Patrik, Naňák Pavel

V nedělním odpoledni byl našim soupeřem vedoucí celek 1.A tř. skupiny A, celek z Kelče. Od první minuty se hrál oboustranně útočný, rychlý fotbal. Hosté se ujali vedení již v 7´, kdy na dlouhé autové vhazování nikdo z našich hráčů nereagoval a Minář bez problémů otevřel hlavičkou skóre, 0:1. Hosté mohli zvýšit svůj náskok o deset minut později, ale lob Pastrnka zastavila tyčka. Ve 27´byl za stažení hostujícího útočníka ve středu hřiště vyloučen Vaněk. Od tohoto momentu hosté jako by nevěděli co mají hrát a iniciativu převzali domácí hráči. Zlepšili kombinační hru a dostávali se do častějšího zakončení. V poslední pětiminutovce byl ve velké šanci Polách a lob Zvoníčka orazítkoval břevno hostující branky.

Obraz hry se v druhém poločase nezměnil. Naši borci dál dobývali soupeřovu svatyni a naopak hráči Kelče se dostávali na naši polovinu jen zřídka. Vyrovnání přišlo v 68´. To se do velkého vápna prokličloval Bartozel Josef a ve snaze o zakončení byl podražen obráncem. Nařízený pokutový kop se štěstím proměnil Naňák Patrik, 1:1. I hosté dohrávali o deseti. V 82´byl vyloučen po druhé žluté kartě jejich střelec Minář. Do konce zápasu si naši hráči vypracovali další možnosti na vstřelení branky, ale bohužel stav se nezměnil a tak následoval penaltový rozstřel. Rozhodlo se až v osmé sérii a šťastnější byli hosté.

Musím tady ocenit obětavost a výkon hráčů Zvoníčka, Naňáka Patrika, Naňáka Pavla a Chovance, kteří měli v nohách celý dopolední zápas za áčko a přesto přišli bojovat i za Benfiku.

Další utkání sehraje Benfika v neděli 22.5. od 16.30 hod na hřišti v Podkopné Lhotě.

FK Luhačovice - Dorost 3:6 (3:4)

Branky a asistence: 7´ Přema Vaculín (Adam Pecha), 34´ Dan Mana (Dan Zvoníček), 35´ Přema Vaculín (Adam Pecha), 40´ Adam Pecha, 69´ Štěpán Dorňák (Adam Pecha), 87´ Matěj Kubiš (Adam Pecha)

Výhra v Luhačovicích, kdy nechci říkat, že povinná, se rodila v hrozných „porodních“ bolestech. Kluci odehráli herně asi nejhorší zápas na jaře. Jedna věc je výsledek, ale druhá věc je, jakým způsobem jsme k němu došli. A my se k němu doslova protrápili. V Luhačovicích jsme byli prakticky bez náhradníků, kdy jediným na střídání byl brankář Tom Pjajko, a ten stejně běhal s pomezním praporkem na druhé straně umělky v Luhačovicích. (Z různých důvodů chybělo sedm hráčů: Jirka Vítek, Michal Martinka, Marek Filák, Kuba Fojtík, Petr Macháč, Ondra Polách, Zdeněk Kolínek) No a i ta samotná UT, na které jsme hráli, tak svým způsobem přispěla k tomuto fotbalu.

Kdo tam hrál, tak ví, o čem píšu. Je to takřka podobné, jakoby kluci hráli na betonu. Pokud si nedáte míč přesně na nohu, tak jej nikdy nedoženete. A my si ten míč v hodně velké části zápasu nebyli schopni na tu nohu přesně dát. Výsledkem pak bylo, že jednoduše hrající domácí, kteří dlouhými nákopy hledali svého rychlého útočníka, nám byli schopni tímhle způsobem zavařit natolik, že jsme po 20 minutách prohrávali 3:1. Na druhou stranu o moc hůře už jsme hrát nemohli a kluci sami se chtěli zvednout, což se jim do poločasu podařilo. Zpřesnili hru a začali dávat branky. A ještě do půlky stihli vývoj zápasu otočit v náš prospěch. I když jsem jim při odchodu do kabin sliboval bouřku, tak ta se nakonec nekonala. Hlavně jsem se jim snažil vysvětlit, že takového soupeře musí přehrát fotbalově a předně zlepšit pohyb a kontrolu míče.

Druhá část už byla plně v naší režii, když kluci přidali dvě branky a hlavně lehce zpřesnili i kombinaci. Další dvě branky nebyly pro ofsajd uznány, i když je domácí pomezní nesignalizoval, tak hlavní sudí rozhodl, že ofsajdy byly. Tohle však neřeším. Těch branek mělo být daleko více, ale většině kluků to v neděli moc nešlo. Na jejich obranu ale zase musím uznat, že je to prostě jenom sport, a každý má právo si vybrat slabší chvilku, jenže v neděli těch slabších chvil si vybral téměř celý mančaft. Teď nás čeká doma soupeř opět z konce tabulky Nedašov, který nás na podzim jako jediného dokázal porazit, když normálně se hrálo za naší drtivé převahy, ale zápas skončil bez branek, a nakonec jsme prohráli na penalty. Tak jsem zvědavý, jak se kluci opět vypořádají s nedašovskou urputnou obranou.

Sestava: Honza Řehák – Jakub Struhař, Dan Mana, Honza Škrabola, Štěpán Dorňák – Petr Vlček, Dan Zvoníček, Pepa Kolínek – Adam Pecha, Matěj Kubiš, Přemek Vaculín.

Trenér: Ivan Pecha

Ženy – FC Babice 5:0

Branky: 66, 68 a 83´´ Sabina Krahulová, 27´ Adriana Škrabolová, 63´  Eva Sochorová

Sestava: Radka Koutná-Blanka Frajtová (Monika Miklasová), Sára Bednářová, Monika Plášková (Michaela Matoušů), Adéla Kozubíková -Eva Sochorová, Bára Jelínková, Adriana Škrabolová, Anička Kolaříková - Iveta Krahulcová (Markéta Šandorová), Sabina Krahulová

Domácí hráčky si první šanci vypracovaly už ve 3´, to když Adriana přesným pasem našla Evu, ale ta branku Hladíkové minula. Brumovjanky svého soupeře uzavřely na jeho polovině hned od úvodních minut, předváděly rychlé akce, kterými se dostávaly do šancí. Hosté se zmohli pouze na nakopávání míčů na Dudovou, ale tu úplně vymazala Bára Jelínková, která jí po celý zápas nenechala navíc centimetr prostoru. S postupem času se domácí rozehrávali k výbornému výkonu  jako dobře namazaný stroj, nebýt golmanky Hladíkové, bylo by skóre daleko větší. Další šanci spálila opět Eva, která jenom těsně minula, ale ve 28´ se Brumovjanky zaslouženě ujímají vedení, Anička Kolaříková svůj centr otřela o Báru, od ní se míč odrazil k Adrianě, a ta už věděla, co s ním, a s klidem k tyči otevřela skóre - 1:0. Gól šťastný, ale podle vývoje utkání zcela zasloužený. Ve 39´ se ve velké šanci objevila Sabina, po přesném centru Evy, ale přestřelila vysoko nad. Její chvíle však přišly ve druhé půli. Tu jsme začali velkým náporem, Anička Kolaříková svými projektily hned v úvodu trefila tyč a břevno. Chtělo to pojišťovací branku, která přišla v 65´, chybu hostů, kteří ve středu zálohy trestuhodně ztratily míč, potrestala Eva - 2:0. Hosté byli druhou brankou otřeseni a domácí toho využili, v 67´ Sabina dorazila střelu Aničky za bezmocnou Hladíkovou - 3:0 a za dvě minuty si to zopakovala - 4:0. Hosté se trápili a domácí si utkání vysloveně užívali. Předváděli pestrý, celoplošný fotbal, hýřili pohybem a v osobních soubojích sebevědomím. V 83´ svůj hattrick dokonala Sabina, která přelobovala špatně vyběhlou golmanku hostů - 5:0. Babice po prvé ohrozily branku domácích až v 90´, ale Radka si s prudkou střelou poradila. Domácí v jednoznačném utkání zaslouženě brali všechny body. Ve středu mají Babice možnost odvety při finále poháru KFS na zlínské Letné.

Za FC ELSEREMO Brumov Josef Novák, Ivan Pecha a Ivo Polách

Přečteno: 1007x | Komentářů: 0

1:1
SK Baťov 1930

I druhé derby se Štítnou skončilo naším vítězstvím

Přidáno 13.05.2019

TJ Štítná nad Vláří – FC Brumov 1:2 (0:1) Branky: 85´ Vaculík – 30´ Jaroslav Bůbela, 69´ David Kocourek …

Skaštice ukázaly svoji kvalitu

Přidáno 06.05.2019

FC Brumov – TJ Skaštice 1:3 (0:1) Branky: 53´ Marek Novák – 34´ Zavadil, 48´ Sova, 57´ Konečník Sestava:…