02.05.2016

BENFIKA - TJ Valašské Klobouky 3:2 p. (1:1)

Branky: Pecha, Naňák - Mana, Sáblík

Sestava: Smolík - Vaněk - Kolář, Janáč, Mana (46´ Kubiš) - Novák, Zvoníček, Polách, Pecha (60´ Bartozel O.) - Macháč, Naňák

V dalším domácím zápase přivítala Benfika odpoledne celek z Valašských Klobouk. Těm vyšel již první útok na naši branku. Po rychlé kombinaci na jeden dotyk se dostal do zakončení Mana a hosté vedli od třetí minuty, 0:1. O vyrovnání se postaral ve 13´ Pecha, který zužitkoval zpětnou přihrávku Macháče, 1:1. Do konce poločasu se skóre neměnilo, i když šance byly na obou stranách.

Úvod druhého poločasu patřil opět hostům. Už ve 49´ se opět ujali vedení brankou Sáblíka, 1:2. O dvě minuty později byl v pokutovém území faulován Naňák, ale následný pokutový kop neproměnil Smolík. O vyrovnání se postaral po hodině hry Naňák, který využil přihrávku Bartozela. Domácí dohrávali o deseti, když byl vyloučen po druhé žluté kartě Vaněk. Do konce zápasu se již střelci neprosadili a tak došlo na pokutové kopy. V nich byli úspěšnější hráči Benfiky a připsali tak do tabulky dva body.

K dalšímu zápasu zajíždí Benfika v neděli 8.5. do Dolní Bečvy.

Uherský Brod – Dorost 4:5 (2:4)

Branky a asistence: 8´ Přema Vaculín (Matěj Kubiš), 12´ Adam Pecha (Přema Vaculín), 16´ Honza Škrabola (Matěj Kubiš), 39´ Adam Pecha (Přema Vaculín), 76´ Dan Zvoníček (Přema Vaculín)

Sestava: Tomáš Pjajko – Jakub Struhař (85´ Štěpán Dorňák), Kuba Fojtík (38´ Michal Martinka), Dan Mana, Honza Škrabola – Petr Vlček, Dan Zvoníček, Pepa Kolínek (73´ Petr Macháč) – Adam Pecha, Matěj Kubiš, Přemek Vaculín.

Do hry nezasáhli náhradní brankář Honza Řehák a Marek Filák, který hrál odpoledne zápas za muže Lidečka.

Trenér: Ivan Pecha

Naši dorostenci opět prodloužili jarní vítězné tažení na čtyři výhry v řadě, když tentokráte přivezli těžce vydřené, ale hodně cenné vítězství z Uherského Brodu. Zvláště, když domácí určitě nechtěli prohrát, o čemž svědčí jejich sestava, která byla složená ze dvou 97-ček a sedmi 98-ček. To my měli pouze a jenom čtyři kluky, ročník narození 1998 a zbytek byli všechno kluci věkem mladšího dorostu, tedy 1999 a 2000. V naší sestavě chyběl Ondra Polách, jediná 1997, který se připravoval na maturitu a Jirka Vítek, jenž ve stejný čas hrál v základní sestavě za muže proti Slavičínu. Navíc si v prvním poločase opět obnovil zranění zad Kuba Fojtík a musel být ve 38´ střídán Michalem Martinkou.

Po odehraném utkání můžeme jasně konstatovat, že výhra byla nesmírně těžká, ale naprosto zasloužená. A to i přes náš špatný vstup do zápasu. Velké travnaté hřiště, to je to co již dlouhodobě tvrdím, že přesně naši kluci potřebují. Od první minuty jsme chtěli hrát fotbal a byli jsme aktivnější. Jenže hned ve druhé minutě přišla studená sprcha, kdy jsme po taktické chybě v obraně inkasovali. Mohlo by se zdát, že obdržená branka s kluky zamává, ale opak byl pravdou. Spíše je zdravě nabudila a kluci začali domácí přehrávat. Zvláště mě, jako trenéra těší, že celý páteční trénink jsme nacvičovali útočnou kombinační hru a přesně takhle jsme domácí Brod v první půlce rozebírali. V podstatě všechny čtyři branky v první půli jsme dali po nádherných kombinacích a prakticky do prázdné branky. Výborný výkon v první půlce předvedl Přema Vaculín, který svojí rychlostí a přímočarostí motal soupeřovým obráncům hlavy. Ostatní kluci ale hráli stejně dobře, a tak by nebylo férové někoho nepochválit. Parádní hrou a oku lahodícími akcemi jsme dokázali za čtvrt hodiny skóre otočit a v šestnácté minutě to bylo 3:1 v náš prospěch. A to jsme mohli ještě další branky přidat, jenže jsme již nebyli tak efektivní. Ve 29´ domácí po jedné z mála našich chyb v defenzivě, kdy jsme pozdě přistoupili k hráči s míčem a ten jej šikovně prostrčil na svého spoluhráče, jenž prostřelil Toma v bráně. Kluci ale to vzali za správný konec a znovu Přema našel na zadní tyči krásnou přihrávkou Adama, který vstřelil do poločasu čtvrtou naši branku.

O tom, že domácí Brod chtěl utkání zvrátit, svědčí fakt, že v poločase stáhli dva hráče a poslali na plac dva kluky (Michalec a Sedláček), kteří hrají již divizi za jejich muže. Zvláště střelec Michalec, ročník 1997, už je naprosto stabilním hráčem mužů v divizi, a i za ně střílí branky. A byli to právě tito dva, kteří způsobili, že domácí měli druhý poločas více za hry. A v 70´ minutě poslali domácí ještě hráče Mana, kdy i tento hráč už má nějaké starty za muže. Nám naopak začínali síly docházet. Přeci jenom jsme byli mladší a menší a navíc jsme vpředu neudrželi míč, tak jak bylo třeba. I tak jsme ale dokázali občas zahrozit. Jenže byl to právě Michalec, který v 51´ snížil na 3:4 a následně měl i další velkou šanci, kterou ale výtečně zlikvidoval v bráně Tom Pjajko. A když to nevyšlo domácím, tak to vyšlo nám. Postupně jsme hru srovnávali a v 76´ vstřelil velice chytrou střelou branku Dan Zvoníček, když dostal na hranici velkého vápna přihrávku od Přemka, zvedl hlavu a po zemi k pravé tyči poslal míč do brány. Nakonec se tato branka ukázala jako vítězná. Domácí totiž za dvě minuty opět snížili na rozdíl jedné branky a bylo zaděláno na drama. Kluci bránili zuby nehty jednobrankové vedení. Domácí vrhli vše do útoku, ale na penalty již nedošlo. Kluci vše ubránili a ještě jsme mohli dát branku i my, to když střídající Peťa Macháč dostal výbornou průnikovou přihrávku za obranu a udělal kličku brankáři, jenže už se dostal moc z úhlu a přihrávku, kterou směřoval na Přemu, dokázali brodští obránci odvrátit na roh. Sudí Veselý druhou půli nastavil o dvě minuty, ale ani to nestačilo domácím, aby stav srovnali a tak se za ohromné radosti kluků zápas ukončil a na světlené tabuli svítil stav: D 4 – H 5. Všichni kluci podali výborný výkon a hrábli si na dno svých sil, za což jim patří dík. To jaká se vytvořila zdravá parta kluků, kteří táhnou za jeden provaz, tak to mě ohromně těší a baví. Legrácky na tréninku i při zápasech, ale když jde do tuhého, tak kluci dokáží zabrat a hecnout se. Výsledkem pak je, že předvádíme oku líbivý fotbal a dáváme branky. Za poslední čtyři jich kluci vstřelili při mistrovských zápasech rovných třicet!!! A to jsme hráli proti starším hráčům a těžkým soupeřům jakými Hluk a Uherský Brod bezesporu byli. Navíc z této sestavy nikdo nekončí z věkových důvodů, takže klidně tahle sestava bude hrát v Brodě a nejen tam ve stejném složení i příští rok.

Nyní v sobotu 7.5.2016 v 10:00 hodin hostíme doma vedoucí Slušovice, které se pyšní ještě lepším útokem než my, ale hlavně jim máme co vracet, když nás na podzim doma ve Slušovicích porazili po oboustranně velmi dobrém výkonu 2:1, brankou z rohu na konci zápasu.

Ženy - TJ Spartak Valašské Klobouky 5:2 (3:0)

branky: 7´ Eva Sochorová, 12´ Sára Bednářová, 43´ Anička Kolaříková, 46´ Adriana Škrabolová, 77´ Bára Jelínková - 50 a 73´´ Simona Holbová

sestava: Radka Koutná - Blanka Frajtová (Pavla Manová), Sára Bednářová, Monika Plášková, Adéla Kozubíková - Eva Sochorová, Adriana Škrabolová, Anička Kolaříková, Markéta Šandorová - Michaela Matoušů (Bára Jelínková), Sabina Krahulová

Ve festival neproměněných šancí se přeměnilo valašské derby fotbalistek Brumova a Valašských Klobouk. Hlavní roli v něm hrála klobucká brankařka Bělašková, která domácím zlikvidovala minimálně pět čistých gólových příležitostí. Domácí hráčky se ujaly aktivity hned od úvodního hvizdu rozhodčího Vobořila. První šanci si vypracovala Sabina Krahulová již v 6´, po dlouhém autu Evy Sochorové, ale jenom těsně minula. Hned v následující minutě však otvírá skóre zajímavého utkání Eva, po kolmici od Sáry Bednářové - 1:0. V 10´ opět šance Sabiny po autu Evy, ale situace se opakuje, Sába posílá míč těsně mimo. Ve 13´ po rohu Evy zvyšuje Sára Bednářová střelou k tyči na 2:0 pro domácí. Ve 28´ trefuje Adriana po kombinaci s Míšou Matoušů pouze tyčku klobucké branky. Aktivní Anička Kolaříková nejprve ve 30 a 33´´ svou příležitost zahodí, ale vše si vynahradí těsně před půlí, když se v rohu vápna hostů uvolní a nechytatelnou křižnou střelou stanovuje poločasový výsledek na 3:0. V první půli hosté z Valašských Klobouk hrozili zejména rychlými brejky přes Vendulu Machů, ale domácí obrana hrála pozorně a tak Radka Koutná v brance domácích mnoho práce neměla. Ve 46´ ukázaly svou zkušenost Eva Sochorová s Adrianou Škrabolovou. První jmenovaná rychle rozehrála přímý kop na Adrianu a ta prošla celou polovinou hřiště, kličkou si položila gólmanku hostů a zvyšovala do prázdné brány na 4:0. I přes nepříznivé skóre Klobučanky přidaly na důrazu a přesnosti a odměnou jim byla v 50´ po rohovém kopu snižující branka Holbové. V 50 a 58´ se tváří v tvář proti gólmance Bělaškové neprosadila "palička" Sabina, která vynikala aktivitou, ale v dnešním utkání si vybrala smůlu, doufejme že na několik zápasů dopředu. Hra v těchto momentech místy uvadala, hrálo se převážně ve středu hřiště. V 70´ nastřelila Eva jenom tyč klobucké branky a následující dorážka Markéty Šandorové trefila jenom stínící Báru Jelínkovou, která nechtěně vypomohla gólmance hostů a zabránila tak jistému gólu. Nedáš dostaneš, toto fotbalové pravidlo platilo i v tomto utkání, když v následující minutě domácí gólmanka Radka Koutná svým odkopem trefila tu hezčí část zad Holbové a míč k překvapení všech skončil v domácí brance - 4:2. V 79´ se skóre měnilo naposledy, když se míč po závaru před brankou hostů dostal k Báře Jelínkové a ta prostřelila vše, co jí stálo v cestě - 5:2. Valašské derby děvčat Brumova a Valašských Klobouk přineslo divákům zajímavý, svižný fotbal, se spoustou šancí. Domácí využili svých zkušeností, avšak hráčky Valašských Klobouk také ukázaly svou sílu a fotbalový potenciál.

Přečteno: 819x | Komentářů: 0

0:0
FC Vsetín
FC Vsetín

Spravedlivá dělba bodů se Vsetínem

Přidáno 09.09.2019

DIVIZE – E FC Brumov – FC Vsetín 0:0 Sestava: Vaculík – Kubiš (74´ Bůbela), Kolouch, Mokrička,…

Pavel Vaculík věří, že Brumov divizi udrží

Přidáno 05.09.2019

\Rozhovor\ - Seriál rozhovorů s našimi hráči pokračuje, další na řadu přišel nováček v týmu brankář Pavel Vaculík.…