Marek Chovanec si chválí tréninkové podmínky

13.02.2019

/Rozhovor/ - Jako druhého jsme vyzpovídali našeho hráče Marka Chovance. Dozvíte se, koho mu připomíná trenér Zdeněk Žáček, dále mu chybí fotbalové soustředění a chválí novou hráčskou konkurenci v kabině. I Markovi děkujeme, že si našel čas na upřímné odpovědi a přejeme ať se mu daří v jarních odvetách.1. Tvůj spoluhráč Patrik Naňák se v předchozím rozhovoru zmínil, že zažívá nejtěžší přípravu v kariéře, máš stejné pocity?

Ano příprava je náročná, každý má své metody. Za trenéra pana Charváta je zatím asi nejtěžší! Jak se ale říká, co bolí, to roste, tak snad nám to pomůže.


2. Ty jsi zastánce tvrdé zimní přípravy, která se vesměs odehrává bez míče?

Tak asi nikdo nemá rád přípravu bez balonu, ani já nejsem výjimka, ale fotbal je i o běhání, takže v přípravě se musí poběhat i bez míče.


3. K dispozici na trénování máte umělou trávu, posilovnu a bazén, jak tyto benefity vnímáš?

Je určitě dobře, že můžeme využívat umělou trávu v zimě, ale radši bych trénoval na trávě, ale nejsou na to tady podmínky. Hlavní je, že to je vše blízko sebe a nemusíme přejíždět. V tomto má Brumov velkou výhodu a podmínky na trénování jsou tu výborné!


4. V Brumově se za poslední roky nekonalo žádné soustředění, nechybí Vám to?

Máš pravdu, já bych uvítal nějaké soustředění, stmelí to ještě víc kabinu. Tato otázka je ale spíš na vedení proč není soustředění v Brumově.


5. Naše UT bude mít příští rok výročí 10 let. Hlavně starší hráči ji nemají příliš v lásce, jak ji snášíš ty?

Ano starší hráči ji nemají moc v lásce, hlavně ti, co jsou náchylní ke zraněním. Mně se zatím vyhýbají zranění, takže mi nevadí.


6. Ty zakládáš svou hru na důrazu, je to tvoje největší přednost?

Jsem důrazný hráč, ale nemyslím si, že bych si na tom zakládal. Spíš chodím do soubojů naplno a nevyhýbám se soubojům.


7. Na jakém postu se cítíš nejlépe a proč?

Teď mě trenéři staví na pravou nebo levou obranu, ale nemyslím si, že by to byl můj post. Dobře se mi spíše hraje na kraji zálohy, mám rád hru dopředu.


8. V A-týmu skončil Michal Doležal, který přestoupil do Rakouska, jinak to vypadá, že tým zůstane pospolu. Cítíš z hráčů, že se chtějí porvat o první místo v KP?

Než odpovím na otázku, tak bych chtěl Michalovi popřát, ať se mu daří v Rakousku a má hodně fotbalových úspěchů. Určitě je dobře, že kabina zůstala skoro beze změn a myslím, že na každém hráči je vidět, jak se chce zlepšovat v tréninku a je hlavně chuť vybojovat Brumovu divizi zpět.


9. K týmu se připojilo v zimě pár zajímavých hráčů, kteří mají posílit a zvýšit konkurenci. Jak se tobě líbí nové tváře?

Je dobře, že se tým posílil, konkurence je zdravá, jenom nám to pomůže se dále zlepšovat. Myslím, že noví hráči zapadli dobře jak fotbalově, tak i charakterově. Např. David Kocourek trénuje celou přípravu a vypadá dobře, hlavní je, že má chuť hrát za Brumov a zlepšovat se.


10. Co trenéři, k jakým známým trenérům by jsi přiřadil naše trenéry Pavla Charváta a Zdeňka Žáčka podle vlastností?

Pana Charváta bych k nikomu nepřirovnával, má svůj styl trénování a metody a zatím to šlape. A pana Žáčka bych přirovnal k panu Vítězslavovi Lavičkovi, je stejně klidný k hráčům, dobře s nimi umí komunikovat a je hodně pozitivní.


11. Marku o tobě víme, že jsi fanouškem Sparty. Jak se ti pozdávají zimní změny, myslíš, že na jaře bude Sparta úspěšná a tvůj názor na možný příchod Bořka Dočkala?

Myslím, že bylo na čase něco změnit, přišly nové posily, které to oživí a začalo se konečně stavět na odchovancích. Myslím, že Sparta se vydala dobrou cestou akorát to bude chvilku trvat než si to sedne. A na jaře si myslím, že Sparta skončí do třetího místa, i když po fotbalové stránce to nebude asi žádná sláva. A co se týče Bořka, myslím si, že Spartě takový hráč chybí, je to inteligentní a technický hráč se skvělou kopací technikou, a hlavně tyto zkušenosti můžou pomoci na hřišti a hlavně v kabině, kde má Sparta největší problém.

Za FC Brumov Lukáš JuřicaPřečteno: 1567x | Komentářů: 0


zpět na výpisVložit komentář

Výpis komentářů

Žádné příspěvky

Další utkání A mužstva

20 Červenec | Sobota 17:00
FC Brumov
FC Brumov
vs
TJ Spartak Kvašov
TJ Spartak Kvašov

Předchozí utkání A mužstva

FC Brumov
FC Brumov
4:4
ŠK LR CRYSTAL LEDNICKÉ ROVNE
ŠK LR CRYSTAL LEDNICKÉ ROVNE

Novinky Všechny novinky

S Lednickým Rovným hrál náš tým nerozhodně

Přidáno 15.07.2019

Přípravné utkání FC Brumov – ŠK Lednické Rovné 4:4 (1:3) Branky: Filip Novák, Jakub Habanec, David Juřica a…

Přípravka ukončila sezónu a těší se na další

Přidáno 05.07.2019

Hodnocení sezóny přípravek 2018/19 Přípravka se sešla koncem prázdnin a postupně začala s trénováním dvakrát…

Pavel Charvát je v klubu spokojen a pracuje na posilách

Přidáno 24.06.2019

\Rozhovor\ - Bláznivý konec sezony bude hodnotit jako vždy trenér A-týmu a tím je Pavel Charvát. Dozvíte se co trenéra…

Tabulka

#KlubZVRPSkóreB
1.FK Kozlovice00000:00
2.FK ŠŠumperk00000:00
3.1.HFK Olomouc00000:00
4.FC Brumov00000:00
5.FC TVD Slavičín00000:00
6.FC Vsetín00000:00
7.1.FC Viktorie Přerov00000:00
8.RSM Hodonín00000:00
9.FC Strání00000:00
10.FK Nové Sady00000:00
11.TJ Skaštice00000:00
12.Tatran Všechovice00000:00
13.Slovan Bzenec00000:00
14.SK Hranice00000:00