Naše Ženy završily pohárové tažení ve finále vítězstvím

FC ELSEREMO Brumov vs FC Babice 2:0 (0:0)

Fotbalový stadion FC FASTAV Zlín

Branky: 64´ Sabina Krahulová, 73´ Adéla kozubíková

Sestava: Radka Koutná - Blanka Frajtová (Michaela Matoušů), Sára Bednářová, Monika Plášková, Adéla Kozubíková - Eva Sochorová, Bára Jelínková, Adriana Škrabolová, Anička Kolaříková (Markéta Šandorová) - Iveta Krahulcová, Sabina Krahulová (Monika Miklasová)

Střídačka: Janča Trochtová

Středa 18.5.2016 ve znamení finále poháru nebyla jenom v Basileji (EL), Teplicích (MOL CUP), ale i na zlínské Letné, kde se střetla děvčata Babic a Brumova. Jednalo se o premiérový ročník finále poháru KFS Zlín. Hráčkám obou týmů hlasitě fandila zaplněná hlavní tribuna a k vidění byly dokonce i transparenty. Pro oba týmy to měl být vrchol sezóny, ale jenom jeden se mohl radovat ze zisku trofeje. Proto holkám v úvodu utkání nervozita více než dost svazovala nohy, a spíše nežli míč, jejich oči hledaly na tribuně někoho známého, příbuzného, či kamarádku. Proto také úvodní minuty byly pro diváka míň zajímavé, oba týmy hrály opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu a vzít zodpovědnost na sebe. Z nervozity se první vymanila děvčata z Brumova, začala lépe kombinovat a postupně dostávala soupeře pod mírný tlak. Po drtivém domácím sobotním vítězství Brumovjanek nad Babicemi 5:0, se to také očekávalo, ovšem Babice přijely velmi dobře na hru soupeře připraveny.

Kapitánka FC ELSEREMO Brumov Adriana Škrabolová k 1. poločasu:

V prvním poločase nám dělal problém velikost hřiště, byly jsme dost od sebe a zároveň se bály podržet balón. Navíc když už jsme se snažily o souhru, tak řadou nepřesností a zbrklostí jsme ho stále ztrácely. Přechod do útoku vázl, jelikož jsme pozičně špatně hrály především ve středu hřiště a řádně nepodporovaly ofenzivu. Celkově první poločas jsme pojaly spíše defenzivně a bály se vytáhnout. Hrály jsme více na půlce soupeře, ale pouze po šestnáctku. Pokoušely jsme se o pár střel z dálky, ale vše šlo mimo. Do šestnáctky jsme se dostaly několika rohy, ale žádný gól nepřinesl. Po poločase jsme si to řekly a hra už byla daleko lepší. Potřebovaly jsme se uklidit gólem a ten přišel až pozdě, jinak si myslím, že by se utkání vyvíjelo úplně jinak.“

Druhá půle z pohledu diváka už byla „iné kafe“. Začal se hrát zajímavý fotbal nahoru a dolu. Brumovjanky si vypracovaly několik příležitostí k ohrožení branky Kamily Hladíkové a dokonce několikrát svými akcemi na jeden dotek roztleskaly tribunu. Babice se dostaly pod tlak, problémy jim dělala svým pohybem Adriana s Aničkou Kolaříkovou. Zejména Aničku si hlídaly velmi pozorně, protože v sobotním utkání s tímž soupeřem byla k neudržení a její střely z dálky nadělaly gólmance Babic spoustu problémů, a dokonce třikrát ji zachránila konstrukce branky. Bohužel, Anička společně s Blankou Frajtovou musely pro zranění v 56´ vystřídat a tak branku do svých statistik nepřidala. Ale zastoupila je jiná děvčata. První branka, na kterou se čekalo celých 64´, padla po rohovém kopu, který zahrávala Eva Sochorová. Premiérovou střelkyní prvního finále se stala Sabina Krahulová, která míč lehce lízla hlavou a poslala ho k tyči. Neuběhlo ani deset minut a Brumovjanky se radovaly podruhé, zásluhou dalekonosného projektilu Adély Kozubíkové. Střela ze 30 metrů zapadla od břevna do babické branky. Soupeř otevřel hru ve snaze ještě něco s výsledkem udělat. Nebezpečná Dudová dvakrát z dálky ohrozila branku Radky Koutné, ale pozorná obrana jí více nedovolila. Naopak, zvýšit náskok mohla Markéta Šandorová, Eva Sochorová a Monika Miklasová, bohužel v šancích neuspěly a tak premiérové finále poháru KFS skončilo zaslouženou výhrou Brumovjanek 2:0.

Porážka v derby ve Slavičíně

DIVIZE – E TVD Slavičín – FC Brumov 3:0 (1:0) Branky: 32´ Mezírka z PK., 64´ Juřica, 81´ Žůrek …

Spravedlivá dělba bodů se Vsetínem

Přidáno 09.09.2019

DIVIZE – E FC Brumov – FC Vsetín 0:0 Sestava: Vaculík – Kubiš (74´ Bůbela), Kolouch, Mokrička,…