Pavel Charvát: Tým potřebuje posílit

19.11.2019

\Rozhovor\ - Další půlrok je za námi a my Vám přinášíme rozhovor s trenérem A-týmu Pavlem Charvátem.
1. Je za Vámi Váš premiérový půlrok v divizi, jak na něj budete vzpomínat?

Úplně normálně, jako na každý jiný první poločas soutěže. Proberu si, co bylo dobře a co špatně, co změnit pro poločas druhý. Samozřejmě ve vzpomínkách zůstane, že tolik málo bodů jsem nikdy neuhrál nebo prohra doma 0:8, což je skoro tolik branek, co jsme dali celý tým za polovinu soutěže. Budou to spíš jen takové střípky, některé možná nepříjemné, ale také spousta příjemných.

2. Jak hodnotíte výkon mužstva a zisk osmi bodů?

Jen připomínám, ve 13 zápasech jsme získali 8 bodů, při celkovém skóre 10:33, přičemž jsme 1x vyhráli, 5x remizovali a 7x prohráli. Doma: 3 body a skóre 2:15, venku 5 bodů a skóre 8:18. Je velmi těžké hodnotit půl roku činnosti týmu v několika větách. Pokud jde o těch osm získaných bodů, tady je hodnocení naopak velmi jednoduché - je to žalostně málo. Ve zkratce k těm výkonům. Je potřeba zdůraznit, že za neúspěšným půlrokem neseme zodpovědnost všichni, hráči i realizační tým. Pro velké zjednodušení si týmový výkon rozdělme na útočnou a obrannou činnost. Velkým problémem útočné činnosti ve většině utkání byla naše střelecká nemohoucnost, která nás v řadě utkání stála lepší bodový zisk. Pokud jde o obrannou činnost, tak k hlavním nedostatkům řadím individuální chyby v obranných činnostech jednotlivce. Hlavně chyby v postavení, čtení hry, obsazování prostoru, obsazováníhráčů, v součinnosti při bránění atd. Nesmíme zapomenout, že i neproměnění vyložené šance je o individuálních schopnostech hráče. Na úrovni celého týmu jsme měli největší problémy s přepínáním z obrany do útoku a opačně. K tomu je třeba přidat problémy se zraněními, některé zápasy jsme dohrávali v oslabení a v neposlední řadě pokles účasti na trénincích v druhé polovině podzimu, vinou pracovní vytíženosti či studiem některých hráčů. Ale ne vše bylo jen špatné. K největším pozitivům v mnoha utkáních řadím to, že hráči dokázali dobře plnit taktické záměry, se kterými jsme do utkání šli.

3. Nelitujete zpětně, že jste přijali nabídku hrát divizi?

Zeptám se. Chceme hrát v Brumově divizi? Pokud si odpovíme, že ano, tak na Vaši otázku musím odpovědět jedině: rozhodně ne! Jsem přesvědčen o tom, že je vždycky těžší se do vyšší soutěže dostat, než tam potom hrát. I když ne každý ve světle našich podzimních výsledků se mnou bude souhlasit, já na tom trvám.

4. Na podzim se v brance střídali tři brankáři, budete v zimě situaci řešit, určíte po zimní přestávce post jedničky?

Při zběžném hodnocení jednotlivých hráčských výkonů v první části soutěže jsme se s trenérským kolegou shodli, že pokud jde o brankáře, tak s jejich výkony můžeme být spokojeni. Samozřejmě, že by se chyby našly, ale celkový dojem je spokojenost. Vnímáme ovšem, že Vámi zmiňovaný „brankářský kolotoč“ byl přijímán rozporuplně, jak samotnými brankáři, týmem i fotbalovou veřejností. Souhlasím, že to není zrovna obvyklé, ale je potřeba si uvědomit, že tito tři brankáři museli chytat ve dvou týmech (A a B). Naší snahou bylo, pokud možno stejně rozložit jejich vytíženost a zajistit pravidelnost nastupování v soutěžních utkáních. Dovolte mi poznámku. Rád bych slyšel jediný protiargument, který mě přesvědčí o tom, že právě tento brankářský kolotoč nestojí za tím, že brankáři podávali solidní výkony!?

5. Útočná fáze nás po celý podzim zlobila, co udělat proto, aby se situace neopakovala?

Nesouhlasil bych zcela s tím, že nás zlobila útočná fáze jako celek. My jsme si totiž v mnoha zápasech dokázali vypracovat i nejvyloženější šance. To, co nás opravdu v útočné fázi trápilo, bylo jejich proměňování. A co s tím budeme dělat? V trénincích se budeme snažit herní situace modelovat tak, aby se co možná nejvíce blížily soutěžním utkáním. V přípravných zápasech se zaměříme na kvalitu zakončení. Samozřejmě by bylo nejlepší, kdyby se nám podařilo přivést gólového hráče, ale najít ho a získat je vždycky velkým problémem.

6. Budete hráčský kádr v zimě posilovat nebo věříte hráčům, které v týmu máte?

Hráčům, které v týmu máme, samozřejmě věříme, ale každý soudný člověk musí souhlasit, že tento tým posílit potřebuje. Ano, budeme se snažit tým vhodně doplnit.

7. Oznámil Vám někdo z hráčů, že by chtěl změnit dres nebo se všichni chtějí poprat o záchranu?

Nemám zatím takové informace, ale určitě k nějakým posunům v hráčském kádru dojde.

8. Čeká nás zase dlouhá zimní příprava, ta minulá byla trochu netradiční v počtu přípravných utkání, tak na co se tentokrát mají hráči těšit?

Zimní příprava začne 6.1. Bude standardně zaměřená především na obnovu a prohloubení kondice a odstraňování nedostatků z podzimu. Počet přípravných utkání bude nižší, tak 6-7 a začneme je hrát až od února, v lednu nic.

9. Začala tak dlouho očekávaná rekonstrukce hřiště. Jarní odvety na domácím hřišti fanoušci neuvidí, jak velká to bude komplikace?

Osobně si myslím, že pro každý tým je domácí prostředí spíše psychologickou výhodou, případně diváckým „dopingem“. Na druhou stranu, vítězství po výborném výkonu můžete předvést kdekoliv, doma i venku. Navíc naše výsledky, porovnáme-li domácí a venkovní zápasy, jsou paradoxně lepší na hřištích soupeřů. Budeme-li mít svou kvalitu, tak to jako vážnější komplikaci nevidím.

10. Autorem poslední otázky je web Naševalašsko. Za chvílí bude Advent a Vánoce. Jak prožíváte tyto svátky, dodržujete nějaké tradice, a co si přejete pod stromečkem?

Mám velmi rád atmosféru Adventu a Vánoc. Všechno trochu jinak voní, doma jsme si tak nějak bližší, v televizi pohádky, setkáme se s příbuznými, se kterými se nevidíme třeba rok. Kromě stromečku, štědrodenního půstu, vánočního cukroví a kapra nic zvláštního nedodržujeme. A co si přeji pod stromečkem? Nabízí se, abych si přál třeba 15 bodů nebo nějakého střelce, ale ne. Jediné, na čem opravdu záleží, je zdraví mých blízkých a moje. Dovolte mi, abych ho na závěr popřál všem, protože jste-li zdraví, tak všechno ostatní může přijít. Opačně to ale bohužel neplatí.

 

Za FC Brumov Lukáš Juřica


Přečteno: 1672x | Komentářů: 0


zpět na výpisVložit komentář

Výpis komentářů

Žádné příspěvky

Předchozí utkání A mužstva

FC Brumov
FC Brumov
FC Vsetín
FC Vsetín

Rezervace umělé trávy

Novinky Všechny novinky

VIDEO: Mládež FC Brumov trénuje doma

Přidáno 24.03.2021

Mládež FC Brumov trénuje doma Současná situace nepřeje osobnímu setkávání a už vůbec ne fotbalovým aktivitám.…

Klub slaví 80 let

Přidáno 25.02.2021

Na 25. února letošního roku připadá 80-té výročí založení našeho klubu. Toto významné  jubileum bychom zcela…

PF 2021

Přidáno 20.12.2020

Tabulka

#KlubZVRPSkóreB
1.FC TVD Slavičín970222:821
2.Tatran Všechovice1070319:1821
3.SK Hranice961227:919
4.TJ Skaštice1061322:1619
5.1.FC Viktorie Přerov1060426:2218
6.FK Kozlovice1052319:1517
7.Slovan Bzenec951315:1816
8.FC Vsetín1034312:1013
9.FC Strání1041512:1213
10.FK ŠŠumperk931518:1710
11.TJ Valašské Meziříčí1023515:199
12.1.HFK Olomouc1030716:249
13.FK Nové Sady1022613:208
14.FC Brumov101099:373