Pavel Opravil: Díky fotbalu jsem poznal skvělé kamarády.

27.06.2022

/Rozhovor/ - Ještě než se rozběhne letní příprava mužů, která začíná v pondělí 4. července, jsme si vzali na paškál našeho mladíka Pavla Opravila. Náš mladý talent na jaře naháněli trenéři Ondřej Vavrys i Martin Kolář a oba ho chtěli v týmu. Pavel se snažil na jaře vyhovět všem a na závěr soutěže sklidil střelecké ovoce. Pavlovi děkujeme za odpovědi a přejeme mu pevné zdraví a přesnou mušku.


 
1. Pavle tobě se v posledním soutěžním kole střelecky zadařilo, jak hodnotíš tvé střelecké vystoupení?
Za své střelecké vystoupení jsem moc rád. Konečně se mi podařilo prolomit své neštěstí v koncovce, škoda že až v posledním kole.
 
2. Své mládežnické účinkování jsi zakončil v Holešově hattrickem, jak budeš vzpomínat na svá dorostenecká léta?
Na svá dorostenecká léta budu vzpomínat jen v tom v nejlepším. Každý rok se nám podařilo bojovat o přední příčky. Letos nám to krásně vyšlo. Kluci byli opravdu výborní. Lépe jsem se už ani rozloučit nemohl. Na poslední zápas s Holešovem budu ještě dlouho vzpomínat.
 
3. V jarních odvetách jsi toho už moc za dorost neodehrál, protože sis plnil povinnosti v A-týmu, nemrzí tě to trochu?
Neodehrál jsem toho moc, ano mrzelo mě to trochu. Máme v dorostu skvělou partu a v zimní přípravě jsme si dali za cíl, být na bedně. Klukům jsem chtěl pomoci co nejvíc to šlo, ale kluci se s tím poprali i beze mě a vyhrávali. Já jsem jim pouze skoro každý zápas držel palce ze střídačky a radoval se z jejich skvělých výsledků.
 
4. Dorost skončil na 3. místě v KP, to je pro Vás úspěch, nemyslíš? A jak jste oslavili umístění na bedně?
Úspěch je to pro nás opravdu veliký. Škoda zbytečných proher na podzim, které kdyby nepřišly, tak jsme klidně mohli bojovat i o 1. místo. I tak díky skvělým výsledkům kluků v jarní části, kde přišla pouze jenom jedna prohra, jsme si 3. místo zcela zasloužili. Klukům moc děkuji a jsem na ně pyšný. Oslavy začaly hned po vyhraném zápase v Holešově a probíhaly celou cestu autobusem až domů. Ráno jsme ale všichni vstávali do školy, takže jsme pokračovali, až o dva dny později na ukončené, kde jsme to oslavili parádně.
 
5. Ty máš bráchu Matěje v dorostu, jaký je v tvých očích fotbalista? Chodí si za tebou pro rady?
S bráchou jsme už od malička trávili skoro celé dny na hřišti, které máme pár kroků od domu. Jeho první sezonu v dorostu hodnotím velice pozitivně, byl to pro něj velký přechod z Okresního přeboru žáků do Krajského přeboru dorostu. Každý zápas vždy rozebíráme a vytýkáme si navzájem naše chyby.
 
6. Jak budeš vzpomínat na trenéra dorostu Ondru Vavryse?
Na Ondru budu vzpomínat dlouho a jen v dobrém. Během těch tří let, co mě vedl v dorostu, se z nás stali dobří kamarádi. Jako trenér mi předal a naučil mě spoustu důležitých věcí, které je potřeba při fotbale využít. S Ondrou se potkávám rád i ve volném čase. Mám s ním spoustu zážitků. Stal se z něj dobrý trenér, ale hlavně je to dobrý člověk, který by pro nás udělal cokoliv.
 
7. Teď už k A-týmu, ve kterém jsi odehrál všechny jarní odvety v základní sestavě, čekal jsi osobně tak velký a rychlý posun?
Posun to pro mě byl opravdu velký. Na podzim jsem ze začátku nastupoval jen občas, ale ke konci sezóny jsem se už objevil i v základní sestavě. Na jaře jsem už hrával pravidelně základní sestavě. Ne vždy se mi úplně dařilo, ale v týmu máme skvělou partu a kluci i hlavně trenér mě vždy podrželi a povzbudili.
 
8. Jak těžký byl pro tebe přechod z dorostu do mužů? A co pro tebe bylo a je nejtěžší?
Přechod do mužů byl pro mě docela rychlý, už od svých 15 -ti let jsem začal naskakovat do mužského fotbalu ještě ve Valašských Kloboukách. Byl jsem ještě docela malého a drobnějšího vzrůstu, tak pro mě z počátku bylo nejtěžší absolvování soubojů s podstatně silnějšími a většími hráči. To byl můj nejtěžší problém.
 
9. Jaké si dáváš cíle pro příští ročník?
Nad svým cílem v nadcházející sezóně jsem ještě úplně nepřemýšlel, ale rozhodně bych se chtěl udržet v základní sestavě, podávat co nejlepší a vyrovnané výkony v každém zápase, které by byly prospěšné pro tým. Naším cílem je rozhodně bojovat o tu nejvyšší příčku.
 
10. Co tě na fotbale nejvíce naplňuje a baví?
Fotbal mě provází už od dětství, je to můj koníček, kterému se naplno věnuju. Díky fotbalu jsem poznal nové a skvělé kamarády. Vždy se těším do naší kabiny, kde máme skvělou partu a je tam skvělá zábava.

 
Za FC Brumov Lukáš Juřica


Přečteno: 1027x | Komentářů: 0


zpět na výpisVložit komentář

Výpis komentářů

Žádné příspěvky

Další utkání A mužstva

14 Srpen | Neděle 10:15
FC Brumov
FC Brumov
vs
FC Slušovice
FC Slušovice

Předchozí utkání A mužstva

FC Brumov
FC Brumov
3:3
TJ Spartak Kvašov
TJ Spartak Kvašov

Rezervace umělé trávy

Novinky Všechny novinky

Výhra v derby nad Nedašovem

Přidáno 08.08.2022

Výhra v derby nad Nedašovem 1. kolo KP TJ Nedašov - FC Brumov 3:5 (0:2) Branky: 46´ a 68´…

První posila Stanislav Kúdela

Přidáno 07.08.2022

První posila Stanislav Kúdela V minulé sezoně střelil v dresu TJ Dolní Lhota 31 gólů. Nyní 22 letý útočník Stanislav…

Druhá posila Augustin Samiec

Přidáno 07.08.2022

Druhá posila Augustin Samiec   Náš dres oblékne devatenáctiletý Augustin Samiec, který posílí náš mužský A…

Tabulka

#KlubZVRPSkóreB
1.FC Brumov11005:33
2.FS Napajedla11002:03
3.TJ Sokol Nevšová11003:13
4.TJ Osvětimany11002:03
5.TJ Štítná nad Vláří11002:13
6.FC Strání11001:03
7.FK Luhačovice10101:11
8.TJ Sokol Francova Lhota10101:11
9.SK Boršice10010:10
10.FC Morkovice10011:20
11.FC Kvasice10010:20
12.FK Bystřice p.Hostýnem10011:30
13.TJ Nedašov10013:50
14.FC Slušovice10010:20