Rozhovor s trenérem A mužstva Martinem Kolářem

24.03.2022

/Rozhovor/ - Za pár dní začíná fotbalové jaro a nám chyběla poslední zpověď, a to slova našeho lodivoda mužů, trenéra Martina Koláře. Poctivost to je hlavní motto člověka, který rozdává své zkušenosti tady u nás v Brumově. Martin zůstává nohama na zemi, ale přece jen vidí světlo na konci tunelu. Všichni doufáme, že naše fotbalové dno je u konce a odrazíme se k lepším zítřkům.1. Hodnocení zimní přípravy?
Zimní přípravu hodnotím jako velmi povedenou, jak s počtem hráčů, tak s jejich přístupem. Soustředění se za mě moc povedlo. V přípravných zápasech jsme měli kvalitní soupeře a každý zápas nám něco dal. Takže přípravu hodnotím jako velmi dobrou a myslím si, že jsme připraveni na první zápas.

2. Na co jste se v zimní přípravě zaměřili?
Zaměřili jsme se na fyzický fond, který musíme udržovat samozřejmě i v sezóně, abychom měli z čeho brát. Ale hlavní část byl náš herní projev, kde jsme měli velké rezervy. Vidím však velký pokrok, který však musíme i nadále zlepšovat, dokud nebudeme některé věci dělat automaticky.

3. Jak jsi spokojený s hráčským kádrem a kde vidíš jeho klady a zápory?
Jsem rád, že se podařilo přivést do týmu hráče ať už nové nebo hráče, kteří od nás odešli a teď se vrátili. Tím se náš tým stabilizoval a přinesli nám potřebnou kvalitu, která nám chyběla na určitých postech.
Jako klady vidím individuální zlepšení jednotlivých hráčů. Dovolím si říct, a jsem za to velmi rád, že se hráči semkli jako tým, dovedou přemýšlet a i reagovat bez mého velkého zásahu.
A co se mi nelíbí, je, když se vzdávají z důvodu, že se jim nechce a začnou na hru kašlat a nebojují, což jim dám vždy pocítit.

4. Co nové tváře, Adam Pecha s Markem Dubčákem?
S Adamem jsem měl jasné plány hned od začátku. Jsem rád, že svou roli v týmu přijal a patří k oporám a pevnému článku naší sestavy. Moc mu přeju, ať mu drží hlavně zdraví.
Co se týká Duba, jsem rád, že tu s námi je. Je to poctivý a pracovitý hráč, který si také našel své místo v týmu a stal se pro nás důležitým článkem.
Oba hráči dobře zapadli jak do kabiny, tak i na hřišti. Jsem za ně oba rád.

5. Jaké si dáváš cíle pro jarní odvety?
Cíl je pro mě důležitější ten dlouhodobý než krátkodobý. Pro mě není nejdůležitější výsledek jako pro většinu trenérů. Pokud se budeme zlepšovat zápas od zápasu a celkově bude jarní část lepší jak ta podzimní, budu spokojený. Bude to znamenat, že jdeme správnou cestou. (Nebavím se jen o výsledcích, ale i herním projevu, nasazení a přístupu.)

6. Ty si tento mladý tým přizpůsobuješ k obrazu svému. Je to ono, co tě na tom nejvíce baví?
Ano, každý trenér vtiskne týmu svou tvář, ať už herní nebo morální, což je odraz samotného trenéra, který vede hráče. Mým cílem je týmu vtisknout herní styl založený na poctivosti, přímočarostí a rychlosti. A jestli mě to baví? Ano, vždy mám radost, když se něco z toho povede.

7. V minulém roce jsi měl výhrady na vedení klubu, zlepšila se tato situace?
Mé výhrady k vedení klubu byly, jsou a budou. Nicméně to na věci nic nemění. Vždy může být líp, ale taky hůř. A to si plně uvědomuji. Jsem trenér A mužstva, což je moje zodpovědnost (po sportovní stránce) a tím moje zodpovědnost začíná, ale taky končí.

8. Uvidíme Martina Koláře ještě někdy na trávníku nebo tvé kopačky jsou na hodně vysokém hřebíku?
Mé kopačky jsou definitivně na hřebíku a jsou tak vysoko, že už je ani nevidím (a vlastně ani nechci vidět). Vím, že tímto směrem se nemá cenu dívat, protože tu máme mladé a šikovné kluky, kteří mají na to, aby tahle otázka už nemusela zaznít.

Na závěr děkuji za rozhovor a také bych na tomto místě rád poděkoval Lukášovi Juřicovi (vedoucí A mužstva) za jeho přínos a práci pro tým.


Za FC Brumov Lukáš Juřica


Přečteno: 1523x | Komentářů: 0


zpět na výpisVložit komentář

Výpis komentářů

Žádné příspěvky

Další utkání A mužstva

28 Srpen | Neděle 10:15
FC Brumov
FC Brumov
vs
FC Morkovice
FC Morkovice

Předchozí utkání A mužstva

FC Brumov
FC Brumov
4:2
FC Slušovice
FC Slušovice

Rezervace umělé trávy

Novinky Všechny novinky

Za tři body proti kvalitním Slušovicím

Přidáno 15.08.2022

Za tři body proti kvalitním Slušovicím 2. kolo KP FC Brumov - FC Slušovice 4:2 (3:1) Branky: 19´…

Výhra v derby nad Nedašovem

Přidáno 08.08.2022

Výhra v derby nad Nedašovem 1. kolo KP TJ Nedašov - FC Brumov 3:5 (0:2) Branky: 46´ a 68´…

První posila Stanislav Kúdela

Přidáno 07.08.2022

První posila Stanislav Kúdela V minulé sezoně střelil v dresu TJ Dolní Lhota 31 gólů. Nyní 22 letý útočník Stanislav…

Tabulka

#KlubZVRPSkóreB
1.FC Brumov22009:56
2.FC Strání22003:16
3.TJ Osvětimany21105:34
4.TJ Štítná nad Vláří21103:24
5.FC Kvasice21015:23
6.SK Boršice21012:13
7.TJ Sokol Nevšová21016:53
8.FS Napajedla21012:23
9.TJ Nedašov21017:83
10.FK Luhačovice20202:22
11.FC Morkovice20114:51
12.TJ Sokol Francova Lhota20111:61
13.FK Bystřice p.Hostýnem20022:50
14.FC Slušovice20022:60