Rozhovor se svátečním střelcem Davidem Řehákem

26.10.2016

Rozhovor s Davidem Řehákem, kterého jsme vyzpovídali po utkání s Velkou Bíteší (3:3).

1. Davide, ty si toho moc na podzim neodehrál, proč?

Ano, to je pravda, podzimní sezónu jsem prakticky vynechal. Je to z důvodu svalového zranění, které se táhne od začátku letní přípravy a také z nedostatku času. Mám časově náročnou práci, se kterou se fotbal špatně spojuje, a tak jsem rád za každé vyběhnutí na trávník.

2. Do Velké Bíteše si byl nominován, znamená to, že už si fit a budeš se prát o základní místo v sestavě?

Ano, do Velké Bíteše jsem byl domluvený s trenéry, že bych mohl naskočit na pár minut, i když jsem nebyl úplně fit. V průběhu týdne navíc onemocněl David Ritter, Mája Zvoníček byl zraněný, proto jsem musel tzv. doplnit stav. Prát bych se chtěl o základní sestavu na jarní část sezóny, pokud mi to práce umožní. V tuto dobu málo trénuji, sem tam stihnu páteční trénink.

3. Teď si nastoupil na posledních 10 minut a vstřelil si branku v poslední minutě, která znamenala, že si odvezeme bod. Jak si viděl svoji branku?

Ten bod si velice ceníme z venku, škoda, že to nejsou 3 body. Potřebovali bychom je jako sůl. Moje branka byla velké štěstí. Olke krásně nacentroval do malého vápna, obránce trošku zaspal a já věřil, že míč projde až ke mně a pak stačilo jen trefit šibenici (smích).

4. Jak si ty osobně prožíval tvoji první podzimní branku, dostal si pochvalu po utkání v šatně?

Byl jsem samozřejmě moc rád, protože jsem spíše sváteční střelec. Vlastně si už ani nepamatuji, kdy jsem branku naposledy dal. O to víc si jí vážím. Pochvala od kluků byla.

5. V utkání s Bíteší jste si stěžovali na nepřesné výroky rozhodčích, jak si to vnímal ty ze střídačky?

To je pravda, s rozhodčími jsme nebyli vůbec spokojení. Ale počítali jsme s tím už před zápasem, že může něco podobného nastat. Bohužel to tak i bylo. Ze střídačky bylo vidět, že se kluci dost drží na uzdě. Zamrzí i urážky od rozhodčího směrem ke klukům. Víc bych to nechtěl ani komentovat.

6. Máme 9 bodů, což je hodně nelichotivé, nemyslíš?

Tak určitě 9 bodů lichotivých moc není. Ale máme před sebou ještě 3 zápasy, které musíme zvládnout a o body se porvat. Nic jiného nám taky nezbývá.

7. Co ty a dlouhé cesty v divizi D, teď si zažil tříhodinový výlet (180 km), jak trávíš čas v autobuse?

Na dlouhé cesty jsem poměrně zvyklý, takže tříhodinový výlet je docela v pohodě. No a čas v autobuse trávím většinou spánkem. Možná proto je to tak v pohodě a nevadí mi to.

8. Poslední otázka na tebe, jak tipuješ další pro nás důležité utkání s poslední Vrchovinou (neděle 30.10. v 10:15) a s jakým výsledek budeš spokojen?

V neděli tipuji a věřím ve výhru. Určitě to nebude lehký zápas, přece jde o hodně nejen nám, ale i Vrchovině, která bude chtít potvrdit body z domácí výhry proti Holešovu. Proto nesmíme nic podcenit a jít jen pro 3 body. Takže spokojení budeme jen s výhrou, ať to skončí jakkoliv.

Porážka v derby ve Slavičíně

DIVIZE – E TVD Slavičín – FC Brumov 3:0 (1:0) Branky: 32´ Mezírka z PK., 64´ Juřica, 81´ Žůrek …

Spravedlivá dělba bodů se Vsetínem

Přidáno 09.09.2019

DIVIZE – E FC Brumov – FC Vsetín 0:0 Sestava: Vaculík – Kubiš (74´ Bůbela), Kolouch, Mokrička,…