26.07.2015

Velké Karlovice - FC ELSEREMO Brumov 2:1 ( 2:0 )

Sestava: Smolík – Martinka, Kolář, Juřica, Fojtík – Vlček, Zvoníček, Strnad, Novák, Bartozel J. – Bartozel O.
Střídání: Doležal, Janáč, Krahulec

V sobotu jsme zajížděli do Velkých Karlovic, kde se konalo 1. kolo poháru FAČR. Vítěz tohoto duelu dostane dárek v podobě FC FASTAV Zlín. Z různých důvodů nenastoupilo sedm hráčů. Dekleva (červená z posledního kola divize), Naňák (zranění), Horáček, Chovanec (dovolená), Bublák, Urbánek (nedokončená administrace u hostování), Kořenek (stále se kluby nedohodly). Šenkeřík odchází do Břeclavi.

Zápas začal z obou stran opatrně a prvních 15 minut se hrálo jen mezi šestnáctkami. O první střelu na branku se postaral Fojtík, kdy jeho střelu musel brankář vyrazit na roh. V 19. minutě po hrubé chybě našeho obránce se dostal k míči domácí Minarčík a nedal Smolíkovi šanci. Ve 22. minutě se oběvil O. Bartozel sám před brankářem, ale chyběl mu krok k lepšímu zakončení. Následovala 24. minuta a 2:0 pro domácí, tentokrát se prosadil Škrobák. Opět hrubá chyba v obranné fázi. Po druhé brance domácích jsme zůstali zaskočení a trenér Mičega musel reagovat. Ze hřiště odešel Fojtík a místo něj nastoupil Doležal, takže dorost za dorost. Po střídání se přesunul Doležal na stopera a Juřica byl vyslán na hrot. Chvíli trvalo než jsme si zvykli na nové rozestavení a mezitím v 38. minutě trefili domácí tyč, i když z nulového úhlu. Ve 40. minutě střílí Juřica z 20 metrů a míč míjí břevno o pár centimetrů. Do poločasu se nic převratného nestalo.

Od prvních minut druhého poločasu jsme začali Karlovické přehrávat a útočné duo Bartozel O. a Juřica začalo domácí obranu zaměstnávat. V 54. minutě Novák tečoval střelu a brankář domácích se štěstím vyrazil. Od 60. minuty bylo na hřišti jen jedno mužstvo, bohužel naše kombinace byla jen po hranici vápna. V 68. minutě druhé a poslední střídání v našich řadách, ze hřiště Bartozel J. a místo něj Janáč. Hned po střídání se uvolnil Bartozel O. přes dva obránce a z hranice vápna krásně k tyči, 2:1. Domácí se po obdržené brance začali bát o výsledek a celý tým jěště více zalezl. Posledních dvacet minut jsme domácí zatlačili k jejich brance. V 80. minutě opět souhra Bartozel - Juřica, tentokrát Juřica hlavou vedle. Minutu poté si role vyměnili a brankář vyrazil na další roh. V 84. minutě aktivní Bartozel O. střílí kousek vedle. Poslední minuty už domácí zkušeně přečkali a zvítězili.

Bohužel se nám nepovedl první poločas, který jsme prospali a našimi individuálními chybami darovali domácím dvě branky. Druhá polovina byla z naší strany lepší a v zápase jsme nebyli horším týmem, ba naopak. Takový je fotbal, soupeři je třeba popřát mnoho zdaru se Zlínem a ať si ten zápas užijí i s fanoušky. Naším klukům nejde nic vytknout, v takové sestavě bojovali až do posledních minut. V dobrém světle se předvedl i Doležal, který po boku zkušeného Koláře zastavoval domácí brejky jedna báseň.

Porážka v derby ve Slavičíně

DIVIZE – E TVD Slavičín – FC Brumov 3:0 (1:0) Branky: 32´ Mezírka z PK., 64´ Juřica, 81´ Žůrek …

Spravedlivá dělba bodů se Vsetínem

Přidáno 09.09.2019

DIVIZE – E FC Brumov – FC Vsetín 0:0 Sestava: Vaculík – Kubiš (74´ Bůbela), Kolouch, Mokrička,…