Vyzpovídali jsme trenéra přípravek Pavla Martinku

22.02.2019

/Rozhovor/ - Kromě mužského fotbalu nesmíme zapomínat i na naše nejmenší. O krátký rozhovor jsme tentokrát požádali dlouholetého trenéra přípravek Pavla Martinku.
1. Pavle, již 9 let se věnuješ trénování přípravek v Brumově, jak jsi se dostal k tak záslužné práci a co tě k tomu vedlo?

S trénováním přípravek jsem začal spolu s Matějem Lendvayem, tehdejším slovenským spoluhráčem v Brumově. Když jsem ho viděl, jak má kolem sebe spoustu dětí a je na ně sám, nabídl jsem se mu s „bratrskou“ výpomocí a od té doby v tom lítám.


2. Jistě potvrdíš, že mládežnický fotbal tady u nás má velkou tradici, popiš nám jeho aktuální stav?

Tradice tu je určitě, Brumov vychoval a já doufám, že ještě vychová spoustu výborných hráčů. V současnosti je to složitější v tom, že děti mají větší možnosti co se týká výběru sportu a už to není jen fotbal a hokej jako dřív. I když se to někomu nelíbí, že se Brumov spojil v žákovské kategorii s Valašskýma Kloboukama, nevidím v tom problém a spíš byl hledal pozitiva. Sportujících dětí ubývá a tato cesta bude do budoucna asi jedinou variantou.


3. Kolik dětí navštěvuje přípravky a je ten počet stejný nebo se v průběhu let mění?

V předpřípravce a dvou přípravkách máme kolem 35 dětí, což je na stav trenérů tak akorát. Ty počty jsou v průběhu let zhruba stejné. Někdy jsou ročníky silnější, to se potom pracuje lépe, jindy musíš shánět kluky z okolí Brumova. Zatím se to daří a musím říct, že je to i pro ně lepší, když hrají s klukama ročníkově stejnýma.


4. Kdo ti s trénováním přípravek pomáhá?

V současnosti mám za parťáka Petra Zimáčka, kterému syn hraje ve starší přípravce a tudíž spojuje příjemné s užitečným. Svoje fotbalové zkušenosti předává dětem také Jarek Naňák „Jacko“ a když je potřeba, zapojí se ochotně i kluci z dorostu. Tato spolupráce trenéra s některým z rodičů funguje skoro od začátku a doufám, že ještě chvilku fungovat bude.


5. Určitě i letos máme nějaké nadané hráče v přípravkách, je už teď na někom vidět, že bude talent?

Samozřejmě, Messi nebo Ronaldo je snad každý druhý...(smích). Určitě jsou tu šikovní kluci a talent je vidět již teď, ale jmenovat je zatím nebudu a jen doufám, že i s mým přispěním je za pár let uvidíme v nějaké lize.

6. I letos se účastníme „Satelitního“ turnaje šesti klubů, jak si to děti užívají a jak si zatím vedeme?

Satelity jsou výborným vyplněním zimní halové sezóny a mají svůj osobitý náboj, neboť mezi sebou hrají kluby z okolí. Je tam cítit určitá zdravá rivalita jak mezi kluky, tak mezi rodiči a některé zápasy mají bouřlivou atmosféru jako třeba v Brazílii. U mladších borců je vidět chuť, velká snaha a ikdyž to výsledkově není někdy zrovna podle jejich představ, jako trenér jim věřím, že příští rok se budou dívat na soupeře z opačného konce tabulky. Starší se perou o druhé místo s Bojkovicemi a je jen škoda, že stejně ročníkově zkušenější borci Honza Vaněk a Adam Martinka už hrají za mladší žáky a chodí s klukama jen občas.


7. Co Vás v tomto roce kromě Satelitu čeká?

Tuto sobotu jedou starší přípravky na turnaj pořádaný OFS Zlín do Slavičína, pak máme ještě dva turnaje v satelitu, několik přátelských zápasů např. Vsetín, Půchov, Velké Karlovice, v létě turnaj v Lednickém Rovné a další. S trenérama žáků plánujeme uspořádat domácí turnaj.


8. Chtěl by ses v trénování někam posunout nebo tě děti naplňují?

V současné době mě trénování dětí baví víc, než třeba dorost nebo muže. Tady je vidět trénink od tréninku, jak se zlepšují, mají chuť se něco nového naučit, mají radost, když se jim podaří klička, na které pracovali třeba dva týdny. Těší mě, když se podívám na kluky, co jsme trénovali a vzpomenu si na jejich mnohdy strastiplné začátky, že jsou teď třeba reprezentanti, snaží se prosadit v ligových klubech nebo do „A“ Brumova.


9. Ty máš doma 3 holky, to musí být náročné, baví je fotbal?

Náročné jen při nákupech (smích)! Když jsem ještě aktivně hrával, tak mě podporovaly, fandily, jezdily na každý zápas a večer pak léčily šrámy. Byl tam i nějaký náznak, že by chtěla starší chodit se mnou trénovat, ale vyhrál jinší sport.


10. Chtěl bys něco vzkázat rodičům na závěr našeho rozhovoru?

Ať děti vedou ke sportu!


Vedení klubu FC Brumov by chtělo touto cestou poděkovat Pavlovi za jeho trenérskou výdrž, nasazení a chuť. Doufáme, že se bude dále setkávat s novými dětmi a trenérská práce ho bude pořád naplňovat. Děkujeme Pavle !!!

Za FC Brumov Lukáš JuřicaPřečteno: 1481x | Komentářů: 0


zpět na výpisVložit komentář

Výpis komentářů

Žádné příspěvky

Další utkání A mužstva

20 Červenec | Sobota 17:00
FC Brumov
FC Brumov
vs
TJ Spartak Kvašov
TJ Spartak Kvašov

Předchozí utkání A mužstva

FC Brumov
FC Brumov
4:4
ŠK LR CRYSTAL LEDNICKÉ ROVNE
ŠK LR CRYSTAL LEDNICKÉ ROVNE

Novinky Všechny novinky

S Lednickým Rovným hrál náš tým nerozhodně

Přidáno 15.07.2019

Přípravné utkání FC Brumov – ŠK Lednické Rovné 4:4 (1:3) Branky: Filip Novák, Jakub Habanec, David Juřica a…

Přípravka ukončila sezónu a těší se na další

Přidáno 05.07.2019

Hodnocení sezóny přípravek 2018/19 Přípravka se sešla koncem prázdnin a postupně začala s trénováním dvakrát…

Pavel Charvát je v klubu spokojen a pracuje na posilách

Přidáno 24.06.2019

\Rozhovor\ - Bláznivý konec sezony bude hodnotit jako vždy trenér A-týmu a tím je Pavel Charvát. Dozvíte se co trenéra…

Tabulka

#KlubZVRPSkóreB
1.FK Kozlovice00000:00
2.FK ŠŠumperk00000:00
3.1.HFK Olomouc00000:00
4.FC Brumov00000:00
5.FC TVD Slavičín00000:00
6.FC Vsetín00000:00
7.1.FC Viktorie Přerov00000:00
8.RSM Hodonín00000:00
9.FC Strání00000:00
10.FK Nové Sady00000:00
11.TJ Skaštice00000:00
12.Tatran Všechovice00000:00
13.Slovan Bzenec00000:00
14.SK Hranice00000:00